Mobil: +420 775 935 441
E-mail: info@sh-intex.com

Telefon +420 775 935 441 E-mail info@sh-intex.com

Zateplování

O zateplení domu má spoustu lidí mylné informace a zkreslenou představu. Setkáváme se s klienty, kteří si myslí, že jim pomůže zateplit pouze severní stěnu domu a vyměnit na této straně okna. Tyto mylné informace a požadavky klientů vedou ovšem ke zbytečným nákladům na rekonstrukci a nevedou k téměř žádným úsporám na vytápění. Jednoduše řečeno je levnější zateplit celý dům najednou a nerozdělovat tyto práce na několik etap. Když už by se mělo zateplení domu dělit, tak pouze na celé díly - teda celou fasádu, všechna okna. Ale i tyto dva nejčastější úkony nevedou, jak si mnozí myslí, k dokonalému a 100% zateplení a úspoře.

Společnost S.H.INTEX s.r.o. nabízí svým klientům možnost maximální úspory za vytápění formou kompletního zateplení domu. Toto kompletní zateplení výchází ze zkušeností z dotačního programu Zelená Úsporám. Bezplatně zpracujeme klientovi orientační energetický audit na základě, kterého má klient představu o energetické náročnosti jeho domu. Podle energetického auditu navrhneme klientovy opatření, které vedou až k 90% úspoře energie na vytápění. Běžný nezateplený dům má energetickou náročnost 280-350 kWh/m2/rok kompletním zateplením domu lze tedy docílit 28-35 kWh/m2/rok, což je dle dnešních norem nízkoenergetický dům.

Energetický audit

Ukázka energetického auditu a navržené varianty zateplení domu v Huštěnovicích. Na každou variantu je vypracován položkový rozpočet.

Energetický audit

Aby bylo dosaženo maximálních úspor je nutné zateplit nejen fasádu a vypěnit okna, ale je nutné zateplit všechny stěny mezi vytápěným a nevytápěným prostorem, i když je to uvnitř domu.
To znamená, že je nutné zateplit i nejvyšší strop (tedy podlahu půdy), což se většinou provádí minerální vatou o síle 200-280 mm , také se musí zateplit nejnižší podlaha. Pokud je dům podsklepený zateplí se strop sklepa EPS F 60mm, pokud dům podsklepen není je na klientovi jestli se rozhodne pro zateplení podlah. U starších domů je většinou podlaha dřevěná nebo je zde slabší betonová vrstva, je tedy nutné původní podlahu odstranit a vytvořit novou skladbu celé podlahové vrstvy se zateplením 100-150 mm EPS Z (toto opatření se většinou provádí při kompletní rekonstrukci je, ale možné toto opatření provést i samostatně). Jak je zřejmé z ukázkového auditu zateplení podlahy a stropu není nijak zanedbatelné dělá to cca 35% celkových úspor energie. Je tedy na každém klientovy pro jakou variantu zateplení se rozhodne, ale obecně platí, že nejvýhodnější je kompletní zateplení. Celkové zateplení domu je natolik výhodné, že když si klient vypočítá celkové náklady na vytápění a cenu zateplení zjistí, že se mu náklady vrátí za pár let.

Zavoláme vám

Zaujaly vás naše služby? Napište nám na sebe kontakt s krátkým dotazem, my Vám zavoláme.

Kontaktní údaje
Vaše zpráva
Individuální projekty
Kontaktní údaje

Mobil: +420 775 935 441
E-mail: info@sh-intex.com

Copyright © 2009-2018 SH-INTEX s.r.o.

tvorba www stránek, seo www.vip-net.cz